KOYUNLARLA GAZİANTEPTEN ANKARA’YA YÜRÜYOR.

KOYUN YETİŞTİRİCİLER

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanlığına aday olan ve birlik için alınan seçim kararının mahkeme kararıyla iptal edilmesine tepki gösteren Osman Türkman, sesini duyurmak için Gaziantep’ten Ankara’ya yaya olarak yola çıktı.

GAZİANTEPTEN ANKARAYA YÜRÜYORUZ…

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞANA Gaziantepte yaşayan çobanların sorunlarını anlatmak için gaziantepden ankaraya yürüyüşümüzü başlattık.dualarınızı esirğemeyin…

BASIN AÇIKLAMASI

Gaziantep İlinde bulunan yaklaşık 4691 üyesi olan Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin 2014 yılı Haziran ayındaki seçiminde kargaşa çıkarılarak seçim iptal edildi, 2014 yılı Kasım ayındaki ikinci seçim sürecinde Gaziantep milletvekilimiz Şamil Tayyar’ın baskısı nedeniyle seçimlerden çekilmek zorunda kaldım. Aradan 3 yıl geçti, üyelerin mevcut yönetimden memnun olmamasından dolayı 538 Birlik üyesi Anayasal haklarını kullanarak noter aracılığıyla Olağanüstü seçim talebinde bulundu. (BU SAYI TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİRLİKLER TARİHİNDE BİR İLK)
Mevcut Birlik yönetimi; üyelerin yasa ve yönetmenliğe uyan, seçim taleplerini reddetti. Bakanlık adına Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü seçim yapılmasına karar verdi. Yasalara ve yönetmenliğe uyan bir seçim mahkeme tarafından durduruldu. Jet hızıyla yürütmeyi durdurma kararı veren mahkeme 1 aydır itiraz edilmesine rağmen aynı bina içerisinde yer alan bir üst mahkemeye dosyayı henüz yollamadı.
Bu süreçte de mevcut Birlik başkanına aynı milletvekilimiz tarafından yine açık şekilde destek verilirken, şahsıma da baskı yapması neticesinde severek çalıştığım 26 yıllık Tarım Bakanlığındaki Veteriner Teknikerliği görevimden istifa etmek zorunda kaldım.
Zor şartlarda, dağ başlarında hayvancılık yapmaya çalışan, mera sorunu, yem sorunu, çoban sorunu yaşayan, hayvancılığı bırakmamak için mücadele eden, ayaklarındaki çamur, ellerindeki nasır, alınlarındaki ter kazanmış oldukları her kuruşun analarının ak sütü gibi helal olduğunun göstergesi olan çobanların seçimlerine milletvekili neden müdahale eder anlamış değiliz.
Haksızlıklar karşısında ya susacağız, yada ‘’Haksızlık karşısında susarsanız, hakkınız ile beraber şerefinizi de kaybedersiniz’’ diyen Hz. Ali’nin sözünü kendimize örnek alıp hak yerini bulana kadar mücadeleye devam edeceğiz.
Geldiğimiz nokta itibarıyla şunu bir daha gördük ki ‘’Yukarıda kefenini giyip tüm dünyada şer odakları ile mücadele eden ümmetin umudu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, aşağıda ise bayrak inmesin, ezan dinmesin, vatan bölünmesin diyen millet var. Bundan dolayı Gaziantep’te yaşanmakta olan bu haksızlığı sayın Cumhurbaşkanımıza duyurmak için bugün Gaziantep’ten Ankara’ya yaya olarak yürümeye başlayacağız. Yaklaşık 700 km.lik bu zorlu yolu mevsim şartları elverirse günde 30 km. yürüyerek 20 -25 günde tamamlamaya çalışacağız.
Sayın Cumhurbaşkanımız bizi kabul ederse şunu söyleyeceğiz, ‘’Fırat’ın kenarındaki koyunları kurtlar kapmasın diye görevlendirdikleriniz sayesinde Fırat’ın kenarında koyunlar bitmek üzere’’ diyeceğiz.
Bu zorlu kış şartlarında yapacağımız yolculukta atacağımız her adımın vebali bu haksızlığı yapanların ve yetki makamında olup ta susanların boynunda olacaktır. Başta çoban kardeşlerimiz olmak üzere tüm duyarlı kardeşlerimizden dua ve destek bekliyoruz. Cenabı Allah yolumuzu açık ve kolay eylesin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s