“ZEYTİN DALI OPERASYONU”NA ZEYTİN DALLARIYLA DESTEK VERDİLER TAHMAZOĞLU :GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER

“ZEYTİN DALI OPERASYONU”NA ZEYTİN DALLARIYLA DESTEK VERDİLER

27336715_1665285866843571_6234575115426752989_n

Tahmazoğlu:Türkiye Cumhuriyet Devletine karşı ABD tarafından düzenlen bir operasyon var.1974 de Kıbrıs’da silahımız olmadığı için bize ambargo uyguladılar.Ama çok şükür şimdi kendi ürettiğimiz silahlarımızla dün olduğu gibi bugünde 7 düvelle mücadele ediyoruz.

Gaziantep’teki şehit ve gazi dernekleri, zeytin dallarıyla basın açıklaması yaparak Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.

Ellerinde Türk bayrağı ve Afrin operasyonunun simgesi zeytin dallarıyla gelen Şehit aileleri,Gaziler ve muhtarlar sloganlar atıp tekbir getirerek, operasyona giden Mehmetçiğe destek verdi. Gaziantep Muharip Gaziler Derneği Başkanı Cuma Erdem, Kıbrıs Harekatı’na katılıp gazi olarak dönen biri olarak Mehmetçiğin durumunu anladığını, desteklerinin onlarla olduğunu, sağ salim vatanlarına dönmeleri için dua ettiklerini söyledi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube başkanı Mehmet Yeter ise “Şu anda Türkiye’nin bekası için Suriye’de mücadele eden Mehmetçiğimizi Allah esirgesin. Burada olma sebebimiz Zeytindalı operasyonuna destek verdiğimizi anlatmak ve Başkomutanımızın Afrin’e gitmek için emir beklediğimizi söylemek için buradayız” dedi.

Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bayındır ise “1995 yılında oğlum Bingöl’de terörle mücadelede şehit oldu. Bu şehitlerimizin kanının yerde kalmaması için bir sahip göndermesi için Allah’a hep dua ettim. Ve kurban olduğum Allah liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderdi. Şükürler olsun ki Cumhurbaşkanı kanımız yerde koymadı” şeklinde konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da gönülleriyle ve dualarıyla Mehmetçiğin yanında olduklarını belirterek, “Mehmetçiğimiz sınırımızda oluşturulmak istenen terör devletine karşı Afrin’de mücadele ediyor. Biz de gönlümüz ve dualarımızla askerimizin yanındayız” dedi.

Teröre destek veren ülkeleri bayraklarıyla birlikte toprağa gömeceklerini ifade eden Tahmazoğlu, “Bakıyorsun Amerika terör örgütüne 5 bin tır silah göndermiş. Oralarda bayrakları dalgalanıyor. O bayrakları teröristlerle beraber toprağa gömeceğiz. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda gömdüğümüz gibi bugün de ecdadımız onları gömecek” diye konuştu.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu  Gaziantep Temsilcisi Ökkeş Titiz ise yaptığı konuşmada bu operasyonun zaferle sonuçlanacağını ifade ederek Türkiye Cumhuriyeti’ne başka bayrak ilelebet  nasip etmesin dedi.

Titiz şehit aileleriyle beraber açıklamasında şunları söyledi: Gaziantep Gaziliği 6317 şehit vererek aldı,bu vatanı  bu toprakları korudu.

Ey ABD 12 bin km öteden gelip bu Müslüman topraklarda ne işin var.Mehmetçiğe,Türk Silahları Kuvvetlere destek vermek için dimdik ayaktayız.Bu topraklara göz dikenlerin gözünü çıkaracağız inşallah..Müslümanlık şuuru bize yeter.”dedi.

Şahinbey Belediyesi tarafından organize edilen destek açıklamasına Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma derneği, Türkiye Türkiye Muhtarlar Federasyonu  Gaziantep Temsilcisi Ökkeş Titiz ,Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şubesi, Gaziantep Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Şahinbey Belediye Başkanı

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s