GÜL:ADAM KAZANDI MİLLETİN ADAMI KAZANDI

VEKİLLER MAZBATALARINI ALDI

GÜL:ADAM KAZANDI

MİLLETİN ADAMI KAZANDI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te AKP milletvekilleriyle birlikte Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Ahmet Uzer,Mehmet Erdoğan,Nejat Koçer,Derya Bakbak,Ali Şahin,Müslüm Yüksel ve M.Sait Kirazoğlu ile beraber milletvekilleriyle geldiği Gaziantep Adliyesinde mazbatasını alan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, milletin tercihiyle 24 Haziran akşamı büyük bir zafer yaşandığını ifade etti.

Seçim sonuçlarını “Adam kazandı, milletin adamı kazandı” diyerek yorumlayan Gül, hem cumhurbaşkanlığında hem de milletvekili seçimlerinde halkın tercihini ortaya koyduğunu vurguladı.

Gül, 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir hükümet sistemine geçildiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti;

“Hamdolsun ki yeni sistemin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı da Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldu. Bundan sonra Türkiye’nin hedeflerine daha emin adımlarla ulaşacağından kimsenin şüphesi olmasın. Özgürlükleri, insan haklarını daha da genişleteceğiz ve bizim yaklaşımımız bu seçimin kaybedeni yoktur. Oy veren-vermeyen herkesin milletvekili olacağız. Herkesin hak ve hukukunu koruyacağımız bir dönem olacak. AK Parti Türkiye’de özgürlüğün, huzurun, birliğin ve kardeşliğin teminatı olmuştur, olmaya da devam edecek. Bundan sonraki dönemde de hiç bir vatandaşımızın horlanmayacağı, ötekileştirilmeyeceği dönemi hep birlikte yaşayacağız.”

Bakan Gül, ülkedeki 81 milyon vatandaşın hepsinin birinci sınıf vatandaş olduğunu aktaran Gül, ülkedeki hiç kimsenin bir diğerinden farkı veya üstünlüğünün de olmadığını bildirdi.

Gaziantep milletvekili olarak ekip arkadaşlarıyla birlikte kenti daha da büyütmeye çalışacaklarını vurgulayan Gül, seçim döneminde çalışmalarına destek olan parti mensuplarına da teşekkür etti.

Adalet bakanı Gül, Ankara’nın Polatlı ilçesinde, kaybolduktan 1 hafta sonra şu an tutuklu bulunan Uğur K. tarafından dikilen elektrik direğinin dibine gömülü olarak bulunan Eylül Yağlıkara ile ilgili gazetecilerin sorusu üzerine bir açıklama yaptı. Gül, olayla ilgili yargılama sürecinin hızlı şekilde sürdürüldüğünü belirterek, “Bu konuda gerçekten bir baba, bir Adalet Bakanı, bir milletvekili olarak bu menfur olayla ilgili öfkemizi söyleyecek kelime bulmakta zorlanıyoruz. Olayın faili ya da failleriyle ilgili süreç en hızlı şekilde sonuçlanacak ve en ağır cezayı alacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yargı makamları bu soruşturmayı yapmaktadır ve bizler de bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Olayla ilgili bir tutuklu ve gözaltılar söz konusu” dedi.

TASARI KANUNLAŞACAK

Bakan Gül, cinsel istismar suçlarıyla ilgili yasa tasarısına ilişkin soruya ilişkin ise şunları söyledi:

“Bu konuda biliyorsunuz AK Parti olarak cezaları arttırdık. Ancak yine Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla bir komisyon kuruldu. Özellikle suça giden sebepleri engelleyecek, caydıracak neler olabilir bunları ortaya koyduk. Faillerin mağdurla ya da yakınlarıyla irtibata geçebileceği, ortamlarda bulunabileceği gelişmeleri engelleyecek çalışmalardan tutun da cezaları, infazları artıracak çalışmalara kadar tüm düzenlemeleri yaptık. Bu husus da meclisimizin ilk gündem maddelerinden olacaktır. Biliyorsunuz tasarıyı meclise sevk etmiştik ama meclisin tatile girmesiyle yasalaşmamıştı. İlk dönemde bu konu da yine kanunlaşacaktır.”

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s